TRAKO 2021

TRAKO to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego. Prezentacja aktualnego poziomu rozwoju systemów transportowych oraz infrastruktury kolejowej w Polsce, Europie i na świecie. Nasza firma od wielu lat bierze w nich czynny udział, W tym roku również nie mogło nas zabraknąć.

ENERGETAB 2021

Targi Energetyczne ENERGETAB w Bielsku-Białej które odbyły się w dniach 14-16 września 2021 przyniosły nowe doświadczenia i stały się motorem do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Nasza firma niezmiennie i od wielu lat bierze w nich udział. Cieszymy się mogąc spotkać tam naszych dotychczasowych Klientów oraz nawiązać nowe kontakty.

STAR 660 na Ścieżce STAR-a – Rondo im. Górników Starachowickich

 STAR 660 – Polski samochód terenowo – ciężarowy produkowany w Fabryce Samochodów Ciężarowych w Starachowicach w latach 1958 – 1984. W tym czasie wyprodukowano 67 218 podwozi i kompletnych samochodów STAR 66/660. W latach 1958 – 1965 był produkowany pojazd o nazwie STAR 66. W latach 1965 – 1968 nastąpiła modernizacja samochodu do modelu STAR 660 M2. Zmiany dotyczyły wydajniejszych hamulców, wyciszenia kabiny, zastosowano również silnik z zapłonem samoczynnym (Diesla).

STAR 266 na Ścieżce STAR-a – Rondo im. Lecha Kaczyńskiego

STAR 266 – Polski samochód terenowo – ciężarowy produkowany w Fabryce Samochodów Ciężarowych w Starachowicach w latach 1973 – 2000. W tym czasie wyprodukowano 26 553 podwozi i kompletnych samochodów STAR 266.
STAR 266 to najlepszy samochód zarówno pod względem konstrukcyjnym jak i trwałościowym. Ze względu na swoje doskonałe właściwości terenowe, znalazł zastosowanie przede wszystkim w wojsku, głównie do transportu osób lub jako warsztat naprawczy. Poza wojskiem podwozia STAR-a 266 były wykorzystywane do zabudów jako: straż pożarna, dźwig, koparka czy podnośnik koszowy. Samochody STAR 266 są aktualnie modernizowane poprzez wymianę podzespołów napędowych i kabin.

 

Osobowość Roku 2020 i Osobowość Roku 2019r

Statuetka Osobowość Roku 2021 Star San DuoOd początku stycznia mieszkańcy każdego województwa oddawali głosy w plebiscycie Osobowość Roku 2019 wybierając laureatów tego tytułu najpierw w miastach i powiatach, a następnie w skali całego regionu. Laureaci zostali wyłonieni w czterech kategoriach: Kultura, Nauka, Biznes, Działalność społeczna i charytatywna oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna.

W dniu 08.06.2021r. odbyła się uroczystość wręczenia tytułu Osobowość Roku 2020 i Osobowość Roku 2019r.
OSOBOWOŚĆ ROKU W 2019R W POWIECIE STARACHOWICKIM W KATEGORII BIZNES otrzymała Nasza firma:
1. Dominik i Paweł Pater, właściciele przedsiębiorstwa Star San Duo, Starachowice – 155 głosów.

Kolejny samochód od firmy STARSANDUO na Ścieżce STAR-a

Lśniący, czerwony strażacki Star 25 P, stanął w czwartek, 25 października przy skwerze Edmunda Massalskiego przy ul. Ostrowieckiej. Historyczny wóz Straży Pożarnej potocznie nazywany „BABCIA” jest sąsiadem Ochotniczej Straży Pożarnej w Michałowie.

Polski Samochód ciężarowy średniej ładowności produkowany w Fabryce Samochodów Ciężarowych w latach 1961-1975. W tym czasie wyprodukowano 118 293 podwozi i kompletnych samochodów STAR 25.

Jest to drugi odnowiony pojazd, który przekazujemy na „Ścieżkę Stara”. Przy każdym aucie zamontowano tablicę informującą o historii i parametrach technicznych wozu. W niedalekiej przyszłości wszystkie Stary zostaną oświetlone, więc i w nocy będą atrakcyjną wizytówką i witaczami miasta.

TRAKO 2019

TRAKO to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego. Prezentacja aktualnego poziomu rozwoju systemów transportowych oraz infrastruktury kolejowej w Polsce, Europie i na świecie. Prezentowaliśmy tam nasze rozwiązania

Firma STARSANDUO aktywnie uczestniczy w projekcie Ścieżka Star-a

Z początkiem października, zakończono prace nad jednym z dwóch pojazdów STAR, zakupionych i wyremontowanych przez naszą firmę.

Trzydziestoletni, kompleksowo odnowiony przez naszą firmę, samochód ciężarowy Star 28 Dźwig, został ustawiony przy ulicy kardynała Stefana Wyszyńskiego w Starachowicach. Auto jest jednym z 5 zdobiących nasze miasto witaczy, tworzących wspólnie „Ścieżkę Star-a”.

Prace odświeżające pojazd zajęły nam ponad 700 godzin. Samochód zyskał kilka nowych elementów, został odmalowany i odnowiony. Wszytko po to aby cieszyć oko mieszkańców naszego miasta oraz zwracać uwagę wszystkich przyjezdnych, którzy z pewnością nie przejadą koło naszego STARa obojętnie.