Na tegorocznych Międzynarodowych Kolejowych targach TRAKO w Gdańsku zaprezentowaliśmy kolejny raz nasz pojazd, z którego jesteśmy niezmiernie dumni.

Nasza przygoda w tej branży rozpoczęła się dostawami i serwisowaniem sprzętu używanego. Małe kroki, poprzez obserwację rozwiązań technicznych i wsłuchiwanie się w potrzeby klientów doprowadziły do zaprezentowania na TRAKO 2023 autorskiego projektu pojazdu drogowo – kolejowego klasy 9A do prac sieciowych przeznaczonego dla firmy TORPOL S.A.

Pierwszego dnia targów miało miejsce uroczyste przekazanie maszyny.

Pojazd został zbudowany ściśle wg wytycznych klienta – wszystko w celu maksymalnego wykorzystania technicznych możliwości w codziennej pracy.

Wynikiem tej współpracy jest nowoczesny, w pełni zautomatyzowany pojazd przystosowany do poruszania się zarówno po drogach, jak i w obrębie torowiska, na którym może się poruszać się z prędkością do 40 km/h, a w trybie roboczym do 5 km/h. Wózki kolejowe mogą być przystosowane na torowiska o rozstawie szyn 1435mm lub 1520mm. Bazą jest Volvo FMX 8×4 tridem D13 420KM, wyposażenie to m.in. w żuraw kolejowy Palfinger PK 29002 D Railway Premium, demontowalna skrzynia ładunkowa oraz pantograf pomiarowy.

Zaawansowane technologie pozwalają na w pełni zdalne sterowanie przez operatora znajdującego się poza wnętrzem, a sterowanie radiowe żurawia PAL150 Railway Premium umożliwia automatyczny dobór udźwigu względem stopnia przechylenia podwozia.

Żuraw wyposażony jest również dwuosobowy poziomowany elektrohydraulicznie kosz roboczy oraz wyciągarkę hydrauliczną o sile uciągu ok. 2,5 t.

Wiele spotkań i rozmów na targach pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Już myślimy o kolejnej edycji…

Do zobaczenia !